Tuvğan til, til medeniyeti ve etiketi. Qırım Müftiliginde balalar içün kurslar açıldı - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

23

сентября

16
Сефер 
1443 | 2021
Утр.5:05
Вос.6:22
Обед.12:40
Пол.15:58
Веч.18:49
Ноч.20:05
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Tuvğan til, til medeniyeti ve etiketi. Qırım Müftiliginde balalar içün kurslar açıldı

Опубликовано:

Qırım müsulmanları Diniy İdaresiniñ “Faydalı ilim” medeniy-maarif merkezinde 7-8 ve 9-10 yaşındaki balalar içün qırımtatar tili kursları açıldı.

Programma “Til medeniyeti. Nutuq etiketi” kursına esaslanıp tizildi. Er bir ders til boyunca malümatlar ve qonuşuv medeniyetini qavrap ala.

Dersler çerçivesinde balalar insanlar arasında munasebetler, nutuq etiketiniñ qaideleri boyunca bilgi alacaq. “Til medeniyeti. Nutuq medeniyeti” programmasınıñ aktualligi şunda ki, o, balalarğa qonuşuv tehnikasını menimsemege, açıq göñüllilik, merhametlik, insanlarğa nisbeten ürmet kibi çizgilerniñ saibi olmağa ve balanıñ er taraflama inkişafına yardım etecektir. 

Kurslarnıñ maqsadı – tuvğan tilniñ ögrenilüvi, kendini alıp baruv ve medeniy qonuşma qaideleriniñ menimsenilüvi ve bu bilgilerniñ farqlı şaraitlerde qullanıluvıdır.

Aynı bu maqsadnen kurslarnıñ programmasına dialoglar, masallarnıñ sanalaştırıluvı, roller boyunca oquv ve diger vazifeler kirsetildi. Bunıñ episi ağzaviy ve oquv metinini añlamağa, qonuşmağa, teessüratlarnen paylaşmağa ve suallerge cevap bermege yardım eter.

Dersler er bazar künü saat 9.00-dan saat 13.00 –ke qadar keçirile.

QMDİ matbuat hızmeti