Ramazan –eyi işler zamanıdır (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Суббота

22

января

19
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:42
Вос.8:03
Обед.13:00
Пол.15:15
Веч.17:47
Ноч.19:08
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Ramazan –eyi işler zamanıdır (FOTO)

Опубликовано:

Muqaddes Ramazan ayı devamında Qırım ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresi yerli musulman din cemiyetleri ile birlikte Qırımnıñ farqlı köşelerinde kütleviy iftarlarnı keçirdi.

Bundan da ğayrı, “Dünya qırımtatarlar dernegi (cemiyeti)” (“Dünya Kırım Tatar Derneği”) ile birlikte “Faydalı ilim” oqutuv-maarif merkeziniñ İslâm dini ocaları, Qırım MDİ “Yañı baar” leyhasınıñ balaları, Kebir camide keçirilgen Ramazan çadırında ve Aqşeyh qasabasınıñ merkeziy camisinde iftarlarnı teşkil ettiler.

Türkiye Diniy Fondınıñ iştiragi ile iftarlar Aqmescitte teşkil etildi. İftarlarğa 150-300 insan qoşuldı.

Bundan da ğayrı, adet üzre, Ramazan ayı devamında Qırım ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresi muhtac olğanlar ve çoq balalı qorantalarğa aşayt mahsulatları ile torbalarnı darqata. Bu sene Qırım Müftiligi Türk Diniy Fondı ile aşayt mahsulatları ile beş yüz torbanı darqattı. Torbağa şeker, pirniç, yağ, kürpeler ve diger aşaytlar kirdi. Hayriye aşayt torbaları Qarasuvbazar, İslâm Terek, Qurman, Cürçi, Aqşeyh, Aqmeçit, Aqmescit rayonlarından muhtac olğanlarğa darqatıldı.  Bundan da ğayrı, yardımnı cemaat faaliyetçileri, ocalar, din ocaları aldı. Ramazan ayı devamında hayriye aktsiyaları er yıl keçirilmekte.

QMDİ matbuat hızmeti