Qırımda III ananeviy "Musulman qadınlarınıñ liderlik mektebi" olıp keçecek - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Суббота

22

января

19
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:42
Вос.8:03
Обед.13:00
Пол.15:15
Веч.17:47
Ноч.19:08
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Qırımda III ananeviy “Musulman qadınlarınıñ liderlik mektebi” olıp keçecek

Опубликовано:

Qırım musulmanları diniy idaresi ve “Büllür” Qırım qadınları cemaat Birleşmesiniñ teşebbüsi ile 2019 senesiniñ iyün 23-25 künleri Qırımda III er yıllıq “Musulman qadınlarınıñ liderlik mektebi” keçirilecek. Forumda yaşı 16-35 arasında olğan musulman qadın-qızları iştirak etecek.

“Musulman qadınlarınıñ liderlik mektebiniñ” teşkilâtçısı Zeyneb Bairovanıñ sözlerine köre, bu sene forumda tek Qırımdan degil de, Rusiyeniñ diger regionlarından kelgen musulman qadınları arasındaki liderler iştirak etecek.

Bu cümleden, iştirakçiler ögünde Maryam Bariyeva (Moskva), Leysan Bariyeva (Qazan) ve diger spikerler çıqışta bulunıp, qadın ve şahs inkişafı mevzusını açıqlaycaqlar.

 “Liderlik mektebi” çerçivesinde meraqlı seminarlar, maneviy-ahlâqiy mevzularda lektsiyalar, diniy ve ruhiy mevzularda subetler, oyunlar, treningler, iş oyunları ve ekskursiyalar keçirilecek.

Zeyneb Bairova: “Biz cemaat ayatında ve şahsiy ömürinde liderlik qabiliyetini inkişaf etmege istegen musulman qadın-qızlarını davet etemiz.  Bağçasaray rayonında Mangup-Qale qadimiy şeeriniñ yanında toplaşmağa planlaştıramız. Seminarlardan ğayrı, iştirakçilerni üç künlük  halal raatlıq, maneviy ve şahsiy inkişaf boyunca effektiv treningler bekley”, dep ayttı.

“Musulman qadınlarınıñ liderlik mektebine” yazılmaq içün kontaktlar: +7(978)8716258 (viber, what’s app).  Yerlerniñ sayısı sıñırlı.

QMDİ matbuat hızmeti