Qırımda elâl mahsulatlarınıñ sayısı arta (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Вторник

18

января

15
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:44
Вос.8:06
Обед.12:59
Пол.15:11
Веч.17:41
Ноч.19:03
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Qırımda elâl mahsulatlarınıñ sayısı arta (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftiliginde QMDİ-niñ “Elâl” sertifikatsiya merkezine muracaat etken qırımlı iş adamlarına elâllıq sertifikatları taqdim etildi. Vesiqalarnı Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri Müftisi hacı Emirali Ablayev ve Qırım Müftisiniñ muavini Ayder İsmailov berdiler.

Böyleliknen, Aqmescitteki Samohvalova, 2 adresi boyunca çalışqan “Vostoçnoye” qavehanesi “elâl” brendi astında çalışıp başladı. Qavehane müşterilerge türlü yemekler, manğalda qavurılğan aşlar ve hamur aşlarını teklif ete.

“Bağçasaray kolbasları” şirketi de “elâl” sertifikatını daa bir yılğa devam ettirdi. Şirket kolbaslarnıñ 40 çeşitini ve etten yapılğan farqlı mahsulatlarnı istihsal etip, sata.

Müftilikte iş adamlarını sertifikatlarına nail oluvları munasebetinen hayırladılar, olarğa Yüce Rabbimiz ve insanlar ögünde taşığan mesülietlerini unutmamağa, vatanımıznıñ hayırı içün çalışmağa çağıdılar, işlerinde de muvafaqiyetler tilediler.

Hatırlatamız, bundan evel “elâl” sertifikatını İçki rayonında çalışqan “Sovetskoye ekomahsulatı” şirketi aldı, şirket cınıs qoylarını asramaqta, bundan da ğayrı, mezbahhane hızmetini taqdim etmekte.

Qırım MDİ matbuat hızmeti