Qırım Müftisiniñ Ocalar kününen hayırlavı - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

02

декабря

27
Ребиу'ль-ахир
1443 | 2021
Утр.6:29
Вос.7:53
Обед.12:38
Пол.14:45
Веч.17:13
Ноч.18:37
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Müftisiniñ Ocalar kününen hayırlavı

Опубликовано:

Ürmetli ocalar!

Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresi adından ve şahsen öz adımdan Sizni zenaat bayramıñıznen hayırlayım!

Şu müim künde sizni aydın ve güzel bayram munasebetinen tebrikleyim! Siziñ zenaatıñız – ğayretleriñiz sayesinde bilgige sevgi aşlağan, yañı ilimlerni ögrenmege istek doğurğan bir meslek, bir ğonül alıdır.

İlim ve bilgi – Yüce Rabbimiz tarafından berilgen bir nimettir, insaniyet ise, ileri ketmesi içün ocalarğa minnetdar olmalı. İslâm medeniyetinde oca zenaatı eñ müim ve büyüktir, çünki cemiyetniñ maneviyatı ocanen bağlı, onıñ tesiri bütün cemiyetni, milletni ve, atta, bütün dünyanı qavrap ala. Ocanıñ cemiyet ve Rabbimiz ögünde büyük mesülieti bar – talebelerine doğru bilgi bermek ve güzel, liyaqatlı nesilni terbiye etmektir.

Men, oca zenaatını saylağan er kesge Rabbimizniñ rahmetini ve razılığını qazanmasını tileyim, maarif yolunda yapqan emekleri içün Allah olarnı mukâfatlandırsın. İnsan içün emeginiñ neticelerini körmek ve olarnen paylaşmaq – büyük bir bahttır!

Allah Sizge qaviy sağlıq, qorantalarıñızğa amanlıq ve muabbetlik bersin, işiñizde muvafaqiyetler ve istidatlı talebeler nasip eylesin!

Qırım Müftisi

Hacı Emirali Ablayev