Qırım Müftisi Qırım müendislik ve pedagogika universitetini rektorını ve hadimlerini universitetniñ 25-yıllığı ile hayırladı (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Среда

04

августа

25
Зуль-хидждже
1442 | 2021
Утр.3:47
Вос.5:22
Обед.12:54
Пол.16:49
Веч.20:16
Ноч.21:51
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Müftisi Qırım müendislik ve pedagogika universitetini rektorını ve hadimlerini universitetniñ 25-yıllığı ile hayırladı (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Cumhuriyeti Devlet akademik muzıkalı-drama teatrinde Qırım müendislik ve pedagogika universitetiniñ 25-yıllığına bağışlanğan tantanalı tedbir olıp keçti. Universitetniñ reberlerini ve kölletivini Qırım Cumhuriyetiniñ başı Sergey Aksönov, nazirlikler ve komitetlerniñ, Qırım Cemaat palatasınıñ reberleri, zenaatdaşlar ve yaqınları hayırladı. Hayırlav sözlerinde Qırım Müftisi yaşlarnıñ maneviy terbiyesinde universitetniñ büyük emiyetini ve aliy oquv yurtı – maarif ve ilim merkezi, yaş intellektual elita içün birinci temel olğanını qayd etti.

Hacı Emirali Ablayev: “Universitetniñ temelini qoyğan ve şimdi oquv yurtınıñ güzel çalışmalarına öz issesini qoşqan reberlerge, ocalarğa büyük teşekkürler bildiremiz, olar maarif saasında çalışa ve barışıqnı temin ete”, – dep ayttı.

Universitetniñ Fahriy Prezidenti  Fevzi Yakubovğa qaviy sağlıq ve tuvğan topraqta çoq yıllar yaşamağa tiledi.

QMDİ matbuat hızmeti