Qırım Müftisi hayriye aktsiyalarına qoşulğanlarğa teşekkürler bildirdi - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

29

июля

19
Зуль-хидждже
1442 | 2021
Утр.3:36
Вос.5:15
Обед.12:54
Пол.16:52
Веч.20:23
Ноч.22:03
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Müftisi hayriye aktsiyalarına qoşulğanlarğa teşekkürler bildirdi

Опубликовано:

Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev Ramazan ayı devamında keçirilgen ve büyük kölemde hayriye işleriniñ yapılmasına vesile olğan hayriye aktsiyalarında iştirak etkenlerge samimiy teşekkürler bildirdi.

 “Mubarek Ramazan ayı devamında hayriye aktsiyalarını teşkil etmege ve olarnı keçirmege yardım etken er keske hususiy teşekkürlerimni bildirem. RF Devlet Dumasınıñ millet vekili Ruslan Balbek ve onıñ taqımına, iş adamlarına, hususan Zevay Osmanovğa, bundan da ğayrı, Qırımnıñ çeşit köşelerinde çalışqan regional ve köy imamlarımızğa, hayriye aktsiyalarında faal iştirak eken cemaat, göñülliler ve hayriye teşkilâtlarına, bu işke qoşulğan bütün göñüllilerge teren teşekkürler bildirem. Bundan da ğayrı, Türkiye Diyanet işleri idaresi yanında çalışqan Türkiye Diyanet vıqıfına, Türkiyedeki Qırım inkişafı fondunıñ başlığı, Türkiyeniñ Qırımtatar medeniy birleşmeler birliginiñ reisi Ünver Selge ve “İnkişaf industriyası” mesülieti sıñırlı cemiyeti şirketiniñ (OOO “İndustriya razvitiya”) müdiri Enver Emiraciyevge semetdeşlerimizge yardım qolunı uzatqanları içün teşekkürler bildirem. Dinimiz bizni insanlarğa nisbeten barışıqlıq ve dostluqnı yaymağa, birlik ve merametni köstermege ögrete. Muhtac olğanlarğa yardım etkende, biz, asılında, özümizge yardım etemiz. Çünki muhtac olğanğa sadaqamıznı bermek –bizim ihtiyacımızdır, ve o daa büyüktir. Allah bizge ömürimizniñ soñuna qadar dinimiz, barışıqlıq ve merametlik oğurında çalışıp, hızmet etmege imkân bersin. Qorantalarıñızğa baht ve bereket tileyim.

“Bergen el, alğan elden daa hayırlıdır” (Müslim).

Bunen beraber, Qırım sakinleriniñ sağlıqlarına muqayt olğan tibbiyet hadimlerine, havfsızlıq tedbirlerini teşkil etken İçki işler nazirliginiñ hadimlerine ve bizlerge obyektiv malümatnı taqdim etken kütleviy matbuat vastalarına teşekkürlerimni bildirem. Sizge ve yaqınlarıñızğa sağlıq ve amanlıq tileyim. Allah sizden razı olsun! Allah sizni merhametinden ayırmasın! Amin!”

Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri Müftisi Hacı Emirali Ablayev

QMDİ matbuat hızmeti