Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev Erdogannı Türkiye Prezidenti vazifesine ğayrıdan saylanğanı munasebetinen hayırladı - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Пн

13

июля

22
Зуль-къаде
1441 | 2020
Утр.3:09
Вос.4:59
Обед.12:54
Пол.16:56
Веч.20:38
Ноч.22:28
Времена намазов
Календари 2020г

Намаз

Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev Erdogannı Türkiye Prezidenti vazifesine ğayrıdan saylanğanı munasebetinen hayırladı

Опубликовано:

Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev Türkiye Cümhuriyeti Prezidenti Recep Tayip Erdogannıñ adına hayırlav sözlerini yolladı.

Türkiye Prezidenti cenapları Ürmetli Recep Tayip Erdogan Sayğılı Prezident Efendi!

Qırım müsulmanları Diniy idaresi Sizni Türkiye Cümhuriyeti şerefli vazifesine saylanğanıñız munasebetinen can-yürekten hayırlay. Qırım Cümhuriyetiniñ müsulman Ümmeti ve şahsen öz adımdan Sizge çoq şerefli, mesül vazifeñizde muvafaqiyetler tiley, Türkiyeniñ qardaş milletine ise Siziñ yolbaşçılığıñızda abadanlıq tileymiz! 2018 senesi iyün 24 künü türk milleti bütün dünyağa egilmez iradesini ve öz mustaqilligini qorçalamaq azırlığını kösterdi. Türkiye problemler ve belâlarğa oğrap, dünyada barışıq, milletlerge ümüt tayançını kösterdi. Bu mürekkep yolda Siziñ muvafaqiyetiñiz içün duacı olıp, Siz müsulman idarecisi ve yolbaşçısı olğanıñızda eminmiz. Siz dünyağa İslâmnıñ ögretken milletseverlik ve adalet, insanseverlik nümünesini kösteresiñiz, alıp barğanıñız ikmetli ve basiretli siyasetiñiz ise Türkiyede tek güzel deñişmelerge siltem olıp, asırlıq Avrasiya birligi an-anelerini qaviyleştirecek.

Biz Yüce Rabbimizge, Sizge küç ve bu yüksek vazifede muvafaqiyetler nasip etmesi içün, dua etemiz.

Qırım Müftisi

haci Emirali Ablayev