Qırım Müftisi Enver İbraim oğlu Noğaşevniñ qorantasına taziye bildirdi (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

02

декабря

27
Ребиу'ль-ахир
1443 | 2021
Утр.6:29
Вос.7:53
Обед.12:38
Пол.14:45
Веч.17:13
Ноч.18:37
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Müftisi Enver İbraim oğlu Noğaşevniñ qorantasına taziye bildirdi (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftisi Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresi adından hacı Enver İbraim oğlu Noğaşevniñ tuvğanları ve yaqınlarına taziye bildirdi. Enver Noğaşev 2021 senesi, oktâbr 25-te uzun sürgen hastalıqtan soñ bu dünyanı terk etti.

Biz Enver İbraim oğlu Noğaşevni imanlı ve taqvalı insan olaraq bile edik. O, üyken nesilimizniñ yüksek tahsilli ve bilgili vekillerinden biri edi.

Hacı Enver İbraim oğlu Noğaşev Qırımda İslâm dininiñ yañıdan gürlemesi ve tiklenmesi, qırımtatarlarnıñ medeniy, diniy ve milliy ananeleriniñ saqlanması içün bar küçünen çalışa edi. O, 17 yıl devamında Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresinde çalışıp, dinimiz içün ğayret etken edi, soñki künlerine qadar o, Müftilikniñ sadıq destekçi edi. Onıñ qalemi astından bir qaç diniy mevzuda kitap çıqtı.

Enver İbraim oğlu Noğaşevniñ dünyasını avuşması – bizler içün büyük bir ğayıptır.

Qorantası ve yaqınlarına teren taziye bildiremiz. Yaqın insannı coymaq – qıyın bir imtiandır. Biz büyük keder içindemiz ve Allahqa dua etip, onıñ canına rahmet etmege ve onı cennet bağçalarına kirsetmege niyaz etemiz.

Hacı Enver İbraim oğlu Noğaşev bu sene 71 yaşını toldurdı. Qırımda onıñ üç oğlu ve dört torunı yaşay. O, 2021 senesi, oktâbr 26 künü Yedi Quyu rayonınıñ Çoqul köyünde defin etildi.

Allah rahmet eylesin.

Şübesiz, epimiz Allah içünmiz ve qaytuvımız Oñadır!

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

Qırım MDİ matbuat hızmeti