Qırım Müftisi cinayet qurbanlarınıñ qorantasına taziye bildirdi - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

16

июля

25
Зуль-къаде
1441 | 2020
Утр.3:14
Вос.5:02
Обед.12:54
Пол.16:56
Веч.20:36
Ноч.22:24
Времена намазов
Календари 2020г

Намаз

Qırım Müftisi cinayet qurbanlarınıñ qorantasına taziye bildirdi

Опубликовано:

Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev cinayet sebebinden elâk olğan qadın ve balanıñ ölümi sebebinden teren taziyeni bildirdi.

2018 senesi iyün 27 künü, aqşam, Aqmescit rayonında beden yaraları neticesinde elâk olğan 33 yaşındaki qadın ve pıçaq yaraları ile oğlan tapıldı. Oğlan hastahanege yollanıldı, amma tibbiy yardım kösterilse de, onı qurtarıp olamadılar.

“Bu cinayet bizni şaşırttı. Qabaatsız insanlar öldi, bala… Olar öz evinde öldürildi. Elâk olğanlarnıñ qorantasına büyük yanıq keldi. Bu deşetli facia Qırım sakinleri içün büyük accıdır. Biz elâk olğanlarnıñ yaqınlarınıñ göñlüni alamız ve olarğa teren taziyemizni bildiremiz. Cinayetçiniñ qollarından elâk olğanlarnıñ ailelerine Allah sabır ve küç bersin. Qabaatsız ölgenlerge ise Allah cennet qapularını açsın. Allahtan keldik ve Allahqa qaytacamız”.

Qırım Müftisi vatandaşlarına muracaat etti: “Muqayt ve diqqatlı oluñız. İnsannıñ areketleri şübe doğursa ya da onıñ areketleri cemiyetke zarar ketirebilecegini körseñiz, mıtlaqa uquqqoruyıcı organlarına muracaat etiñiz. Vaqtında qabul etilgen qararlar evelden bilinmeycek neticelerniñ ögüni alabile. Yaqınlarıñızğa muqayt oluñız, balalarıñıznı diqqatsız qaldırmañız. Evleriñizde telüke doğuracaq er şeyniñ ögüni almağa tırışıñız”. Allah epimizni qorusın.