Qırım Müftiligi ve Bütündünya qırımtatarlar cemiyeti qadınlar içün iftar keçirdi (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Суббота

24

июля

14
Зуль-хидждже
1442 | 2021
Утр.3:27
Вос.5:10
Обед.12:54
Пол.16:54
Веч.20:29
Ноч.22:12
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Müftiligi ve Bütündünya qırımtatarlar cemiyeti qadınlar içün iftar keçirdi (FOTO)

Опубликовано:

QC ve Sevastopol şeeri QMDİ “Faydalı ilim” oquv-maarif merkezinde Qırım musulmanları diniy idaresiniñ “Dünya qırımtatarlar Dernegi (cemiyeti)” (“Dünya Kırım Tatar Derneği”) ile birlikte teşkil etken tantanalı iftar keçirildi.

İftarğa 70 ziyade insan qoşuldı. Olarnıñ arasında “Faydalı ilim” leyhasınıñ ocaları, Qırım Müftiliginiñ hadimleri, “Büllür” Qırım qadınları cemaat Birleşmesiniñ azaları ve diger musafirlerdir.

Tedbir, Quran oquluvı ile başlandı. Bundan soñ, musafirlerni Qırım MDİ “Faydalı ilim” leyhasınıñ reberi Zeyneb Bairova selâmladı. Zeyneb Bairova: “Biz Ramazan ayını, o, epimizni birleştirgeni içün sevemiz! Ümüt etemiz ki, birleşken soñ, Allahqa daa yaqın olurmız ve Yüce Rabbimiz tarafından daa ziyade sevilecekmiz! Çünki quvet – birliktedir”, – dep ayttı.

“Büllür” Qırım musulman qadınları cemaat Birleşmesiniñ reberi Niyara Canbazova iftar musafirlerine hayriye aktsiyalarında ve tedbirlerde faal iştirak etkenleri içün teşekkürler bildirdi ve er keske, Allahtan rahmet ve Allah yolunda yapılğan işte tükenmez küç ve ilham tiledi.

İslâm dini esasları ocası Ayşe Duran “İncitme ve incinme” mevzusındaki subetni keçirdi.

Aqşam devamında şiirler oquldı, teşkilâtçılar diniy mevzuda viktorinanı keçirdi, ğaliplerge bahşışlar berildi, Qırım musulmanları diniy idaresiniñ “Emanet” bala studiyası musafirlerni, Ramazan aqqında ilâhinen, ana ve Vatan aqqında yırlarnen quvandırdı.

İftar samimiy dostane müitte olıp keçti.

QMDİ matbuat hızmeti