Qırım Müftiligi taqımı mini-futbol boyunca ğalipler Kubogını aldı (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Суббота

22

января

19
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:42
Вос.8:03
Обед.13:00
Пол.15:15
Веч.17:47
Ноч.19:08
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Qırım Müftiligi taqımı mini-futbol boyunca ğalipler Kubogını aldı (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftiligi Aqmescit şeerinde faaliyet köstergen diniy teşkilâtlar arasında mini-futbol boyunca turnirde iştirak etti.

Tedbir, Aqmescit şeerininiñ 235-yıllığına bağışlanıp, maqsadı – farqlı din vekilleri arasında munasebetlerni qaviyleştirmek ve sağlam ayat tarzını populârlaştırmaqtır.

Ğalebe içün altı taqım küreşti: Tavriya diniy seminariyası, Qırım ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresiniñ “Müftilik” taqımı,  Yedinci kün adventistleri kilsesiniñ “Adventa” taqımı, Qırım yehudiyler cemaatınıñ “Makkabi” taqımı, Yevangeliya hristian-baptistlerniñ “Blagodat taqımı” ve Roma-katolik kilsesiniñ “Kliment” taqımı.

Taqım etapından ve yarıfinaldan keçip, “Müftilik” taqımı bir topnı qaçırmadı ve  “Makkabi” taqımını 3:0 esabı ile yeñdi.

Turnir ğalibi ve birinci yer içün medaller – “Müftilik” taqımınıñ sport ğalebeleri arasında ekinci altın qazançıdır. 2018 senesi taqım ekinci yerni qazandı.

“Müftilik” taqımınıñ idmancısı Raim Gafarov, taqımnıñ raqipleri pek küçlü olğanını qayd etti. O, bütün turnir iştirakçilerine teşekkürler bildirdi ve ileride farqlı din vekilleri arasında yarışlar ananege çevirilecegine ümüt besledi.

Raim Gafarov: “Yigitlerimiz Oraza tutqanını köz ögüne alsaq, olar ğayet güzel oynadılar. Bundan da ğayrı, diger taqımlarnıñ yahşı oyunını qayd etmege isteyim. Olar azırlanğanı körüne. Episine aferin!”, – dep ayttı.

Turnirge yerli akimiyet vekilleri, din cemiyetleriniñ azaları, paytahtnıñ musafirleri ve sakinleri keldi. Aqmescit şeeri iç siyaset departamentiniñ diniy sualler bölügi ve Aqmescit şeer memuriyetiniñ teşkiliy temin etüv apparatı bölüginiñ reberi Vladimir Datskonıñ sözlerine köre, bugünki oyunda ğalebeni kim qazanğanına baqmadan, esas ğalebe – Qırımda yaşağan farqlı din ve millet vekilleriniñ dostane munasebetleridir.

QMDİ matbuat hızmeti