Qırım Müftiligi tahqiqat izolâtorına diniy edebiyat berilip yiberecek (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Вторник

26

октября

20
Ребиу'ль-эвель
1443 | 2021
Утр.5:47
Вос.7:04
Обед.12:32
Пол.15:14
Веч.17:50
Ноч.19:07
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Müftiligi tahqiqat izolâtorına diniy edebiyat berilip yiberecek (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftisiniñ yardımcısı, Aqmescitniñ baş imamı Muhammed İslamov Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri boyunca RF CİFH (red. Rusiye Federatsiyası cezalarnı icra etüv federal hızmeti) başlığınıñ yardımcısı ile birlikte Aqmescitteki tahqiqat izolâtorını ziyaret etti.

Ziyaret çerçivesinde olar tahqiqat izolâtorı başlığınıñ tedib işleri boyunca muavini Viktor Yazepovnen tahqiqattan keçkenler ve mahküm etilgenlerniñ izolâtornıñ kitaphanesinden istifade etmeleri meselesini muzakere ettiler.

“Tahqiqattan keçkenler ve mahküm etilgenler maniasız kitaphaneni ziyaret etmeli ve diniy edebiyatnı qullanmaq imkânına saim olmalılar. Başqaca türlü olmaz. Boşluq toldurılmaq kerek, insan doğru malümatnı almalı, aksiy alda, o, malümatnı şübeli menbalardan alacaq”, – qayd etti Muhammed İslamov.

Bundan da ğayrı, o, bildirdi ki, tahqiqat izolâtorınıñ kitaphanesinde inventarizatsiya ve ekspertiza alıp barıla ve, ihtiyac nisbetinde, Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresi kitaphanege kerekli kitaplarnı taqdim ete bile.

Taraflar kün evel 2021 senesi keçirilecek tedbirlerni muzakere ettiler. Al-ı azırda Aqmescit tahqiqat izolâtorınıñ ziyaret etilüvi sıñırlıdır.

Qırım MDİ matbuat hızmeti