Qırım Müftiligi sağlıqları zayıf olğan balalarğa televizornı ediye etti (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Вторник

19

октября

13
Ребиу'ль-эвель
1443 | 2021
Утр.5:38
Вос.6:54
Обед.12:33
Пол.15:23
Веч.18:01
Ноч.19:17
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Müftiligi sağlıqları zayıf olğan balalarğa televizornı ediye etti (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftiliginiñ temsilcileri esli başlı insanlarnıñ kününe bağışlanğan tedbirde iştirak ettiler. Tedbir Aqmescitniñ geriatriçesk internat-evinde olıp keçti. Merasimde sağlıqları zayıf olğan balalar masalnı kösterdiler. Balalarnı qartlar eviniñ sakinleri büyük zevq ile qarşıladı. “Zurafeniñ boyunı ne içün o qadar yüksek” ögretici numayışı seyircilerge çoq güzel teessüratlarnı bağışladı. Ve bu numayış sağlıq zayıflığı insan istidatını sıñırlatmağanınıñ tasdığıdır. Seyirciler balalarnı gürdeli elçırtmalar ile qarşılap, olarnı sanadan yibermege istemdiler.

Küçük artistler İçtimaiy siyaset ve Aqmescit memuriyeti adından mukâfatnamelerge nail oldılar. Bundan da ğayrı, olar bir çoq bahşışlarnı aldılar: tatlılar, oyuncaqlar.

Qırım ve Aqyar diniy idaresi balalarğa büyük plazmalı televizornı bağışladı. QMDİ diniy tedbirlerniñ teşkil olunması bölüginiñ müdiri Zenife Veli balalarğa ileride muvafaqiteler tilep, icadiy qabiliyetni inkişaf etmege ve tek yahşılıqqa inanmağa tiledi. Spektakl Qırımnıñ sağlıqları zayıf olğan insanlar teşkilâtınıñ teşebbüsi ve Qırım emek ve içtiaiy qoruv nazirliginiñ destegi ile keçirildi.

QMDİ MDT matbuat hızmeti