Qırım Müftiligi imamlar içün ihtisas yükseltüvi kurslarını devam ete (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Пн

24

января

21
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:40
Вос.8:01
Обед.13:00
Пол.15:18
Веч.17:50
Ноч.19:10
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Qırım Müftiligi imamlar içün ihtisas yükseltüvi kurslarını devam ete (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresi imamları içün ihtisas yükseltüvi kurslarını keçirmege devam ete. Üç künlük seminar Krasnoperekopsk rayonınıñ Voinka köyünde başlandı, seminarda rayonnıñ diniy hadimleri iştirak ete. İhtisas yükseltüvi kursları Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresiniñ diniy maarif programması çerçivesinde ve İslâm ilimi, medeniyeti ve tahsiline destek fondunıñ destegi ile keçirile.

Kursnıñ programmasında lektsiyalar ve seminarlar mevcut. İmamlar “İman esasları”, “İslâmda itiqadiy mezhepler”, “İslâm aqaidiniñ aktual meseleleri” ve “Destruktiv diniy aqımlar: tarihı, peyda oluv sebepleri ve cemiyetke menfiy tesiri” mevzusında bir sıra lektsiyalar diñlediler.

İmamlarnıñ ihtisas yükseltüvi programmasına Fevziy Yaqubov adına Qırım devlet müendislik ve pedagogika universitetiniñ professorları ve ocalarınıñ lektsiyaları da kirmekte.

Umumen, ihtisas yükseltüvi kursunı Krasnoperekopsk rayonınıñ 20 imamı ziyaret etti. Kurslarnıñ maqsadı – imamlarnıñ diniy bilgi seviyesini yükseltmek, eali arasında İslâm maarifiniñ keyfiyetini eyileştirmek ve ekstremizmnen küreşmektir.

Qırım MDİ imamları içün ihtisas yükseltüvi kursları artıq Aqmescitte, Canköyde ve Qarasuvbazar rayonında keçirildi. İleride epidemiologik vaziyetini köz ögüne alıp, maarif tedbirlerni cumhuriyetniñ daa bir qaç regionında keçirmek planlaştırıla.

Qırım MDİ matbuat hızmeti