Qırım Müftiligi apiske namazlıqlar yolladı (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

27

января

24
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:38
Вос.7:58
Обед.13:01
Пол.15:21
Веч.17:54
Ноч.19:14
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Qırım Müftiligi apiske namazlıqlar yolladı (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayevniñ avalesi ile Aqmescitniñ baş imamı, Müftiniñ ÜFSİN ile işbirlik boyunca yardımcısı Muhammed İslamov Aqmescitteki tahqiqat izolâtorını ziyaret etti, mında şübeliler, cezalanğanlar ve mahkümlernen terbiye işi boyunca bölüginiñ rehberi, içki hızmet mayorı Asan Mujdabayevnen iş körüşüvi olıp keçti. Körüşüv çerçivesinde, Qırım Müftisiniñ avalesi ile, Muhammed İslamov İsâlm dinini kütken mahkümler ve tahqiqattan keçkenler içün namazlıqlar, taqiyeler ve tespihler teslim etti.

“Al-ı azırdaki epidemiologik vaziyette havfsızlıq tedbirlerine riayet etmek kerek. Er bir musulmannıñ öz namazlığı olmalı. Şu sebepten Qırım Müftiligi şahsiy şekilde qullanılacaq namazlıqlar yolladı”, – dep bildirdi Muhammed İslamov.

Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresi Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri boyunca ÜFSİN başlığı Vadim Bulgakov ve Aqmescit şeeri tahqiqat izolâtorınıñ başlığı Pötr Sinükovğa körüşüvniñ teşkil etilüvine destek köstergenleri içün teşekkür bildirdi.

Qırım MDİ matbuat hızmeti