Qırım Devlet Şurasınıñ vitse-spikeri Qırım musulmanlarınıñ VI Qurultayınıñ iştirakçilerini hayırladı (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Суббота

27

ноября

22
Ребиу'ль-ахир
1443 | 2021
Утр.6:24
Вос.7:47
Обед.12:36
Пол.14:46
Веч.17:15
Ноч.18:38
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Qırım Devlet Şurasınıñ vitse-spikeri Qırım musulmanlarınıñ VI Qurultayınıñ iştirakçilerini hayırladı (FOTO)

Опубликовано:

QC Devlet Şurası Reisiniñ muavini Edip Gafarov Qırım müsulmanlarınıñ VI esabat-saylav Qurultayınıñ tantanalı açıluvı tedbirinde iştirak etti. Vitse-spiker QC DŞ Reisi Vladimir Konstantinov ve bütün QC Devlet Şurası deputatları adından selâmlav sözlerini seslendirdi.

Selâmlav sözlerinde: “Bu Cümhuriyette İslâm dinini kütken insanlar içün ğayet müim bir kündir, çünki soñki beş yıl devamında yapılğan işlerniñ neticeleri çıqarıla ve ilerideki açılğan imkânlar qayd etile. Bundan da ğayrı, ögüñizde müim bir seçim – Qırım Müftisiniñ saylavları turmaqta”, – dep aytıla.

Edip Gafarov Qırım müsulmanlarınıñ VI Qurultayınıñ iştirakçilerine semereli çalışmalar, añlı olaraq saylav ve Qırım Cümhuriyetiniñ ealisi arasında ürmet ve añlavğa siltem berecek konkret neticelerge irişmekni tiledi.

Hatırlatamız, oktâbr 27 künü Qırımtatar devlet akademik muzıkalı-drama teatrinde Qırım müsulmanlarınıñ VI esabat-saylav Qurultayı keçirildi.

QMDİ matbuat hızmeti