Putin akimiyetke Cuma caminiñ qurucılığına destek köstermesini buyurdı - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Вторник

18

января

15
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:44
Вос.8:06
Обед.12:59
Пол.15:11
Веч.17:41
Ноч.19:03
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Putin akimiyetke Cuma caminiñ qurucılığına destek köstermesini buyurdı

Опубликовано:

Rusiye Federatsiyasınıñ Prezidenti Vladimir Putin mart 18 künü Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeriniñ cemaatçılığı ile körüşüvi neticesinde bir sıra avalelerni tasdıqladı. Bunıñ aqqında Kremlniñ resmiy saytında haber berile.

Hususan, “Rusiye Federatsiyasınıñ Akimiyetine Qırım Cumhuriyetiniñ Nazirler şurası ile işbirlikte, avesli müessiselerni davet eterek, Aqmescitteki Cuma caminiñ qurucılıq işlerini yekünlemek içün kerekli destek bermesi avale etilsin”, – aytıla Prezidentniñ buyurığında.

RF akimiyeti ve Qırım akimiyeti bu yılnıñ oktâbr 1 kününe qadar avaleniñ ömürge keçirilüvi aqqında esabat bermek kerekler. 2021 senesi, mart 18 künü olıp keçken körüşüvde Qırım Müftisiniñ muavini Ayder İsmailov Putinge muracaat etip, Aqmescitteki Cuma caminiñ qurucılıq işlerini tezce yekünlemek meselesinde yardımcı olması içün ricada bulundı. Bundan da ğayrı, o, devlet reisini caminiñ açılışına davet etti.

“Davetiñiz içün sağ oluñız, kelmege tırışacam, iş cedvelimizge köre. Caminiñ açılışı – büyük bir vaqia, men kelmege areket etecem”, – degen edi Putin.

Mart ayında prezident Aqmescitteki Cuma caminiñ qurucılıq işleriniñ müddeti obyektiv sebeplerden deñişkeni aqqında haber etken edi.

Qırım MDİ matbuat hızmeti