Moskva şeerinde Qırım hacılıq-operatorınıñ ofisi açıldı (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Суббота

11

июля

20
Зуль-къаде
1441 | 2020
Утр.3:07
Вос.4:57
Обед.12:53
Пол.16:56
Веч.20:39
Ноч.22:30
Времена намазов
Календари 2020г

Намаз

Moskva şeerinde Qırım hacılıq-operatorınıñ ofisi açıldı (FOTO)

Опубликовано:

Moskva şeerinde  Qırım ve Sevastopol şeeri müsulmanları Diniy idaresiniñ “AVN-Tur” hacılıq-operatorınıñ ofisi açıldı. Açıluv merasiminde Qırım Müftisiniñ muavini Ayder İsmailov, QMDİ Hacılıqnıñ teşkil etilüvi bölüginiñ reberi Artur Reşitov, İslâm biznesi Halqara birleşmesiniñ Prezidenti Marat Kabayev, Moskvadaki qırımtatar cemiyetiniñ reisi Edem Ümerov ve azaları Kemal Raşidov, Midat Osmanov, Marlen Abdulminov iştirak ettiler.

“AVN-Tur” ofisi Moskva şeeri, Orconikidze soqağı, 11 adresi boyunca yerleşe. Mında Moskva müsulmanları hacılıqnen bağlı olğan meselelerni çeze bileler. Hususan, Saudiya Arabistan Qırallığınıñ elçiliginde vizalarnıñ resmiyleştirilüvi sualleri ve ilâh.

Ayder İsmailov Qırım Müftisiniñ adından musafirlerni ofisniñ açılması ile hayırlap, işlerinde muvafaqiyetler tiledi. Qırım Müftisiniñ muavini qayd etkenine köre, Qırım ve Sevastopol şeeri müsulmanları Diniy idaresi içün, bu ofisniñ Rusiye merkez şeerinde açıluvı – müim bir adımdır.

Ayder İsmailov: “Moskvada Qırım hacılıq-operatorı elâl turizm, Qırımğa müsulman turistleriniñ celp etilüvi, yañı turistik marşrutlarnıñ quruluvı ile oğraşacaq. Bundan da ğayrı, hacılarnıñ Muqaddes topraqlarğa yol alması suallerini çezecek”, – dep ayttı, ve Qırım ve Sevastopol müsulmanları Diniy idaresi, Rusiye hacılıq-missiyasınıñ azası olaraq hacılıq turlarını mustaqil tarzda teşkil ete bilecegini ilâve etti.

Qırım Müftisiniñ muavini ofisniñ açılmasında destek köstergen Qırım başı Sergey Aksönovğa,  İslâm biznesi Halqara birleşmesiniñ Prezidenti Marat Kabayevge, Moskvada qırımtatar cemiyetiniñ azalarına teşekkürler bildirdi.

QMDİ matbuat hızmeti