Mahkümler cami ile kilise etrafında güller saçtı (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

27

января

24
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:38
Вос.7:58
Обед.13:01
Пол.15:21
Веч.17:54
Ноч.19:14
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Mahkümler cami ile kilise etrafında güller saçtı (FOTO)

Опубликовано:

Milliy birlik künü arefesinde ve Dinlerara dialogı aftası çerçivesinde Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev Aqmescitteki № 1 tüzeltüv koloniyasına has sort güllerniñ fidanlarını yolladı.

Tögerek masadan soñ dostane müitte fidanlarnı saçuv merasimi olıp keçti, tedbirde dinlerara taqımnıñ azaları, – Aqmescitniñ baş imamı, Qırım Müftisiniñ ÜFSİN ile işbirlik boyunca yardımcısı Muhammed İslamov, ÜFSİN-niñ inanğanlar ile işniñ teşkil etilüvi boyunca başlığınıñ yardımcısı, protoiyerey Roman Tsurkan, musulmanlardan ve ortodoks hristianlardan olğan mahkümler iştirak ettiler.

“Çiçekler №1 TK saasında yerleşken cami etrafında ve Qırımlı Aziz Luka adına ortodoks kilisesiniñ ögünde saçıldı. Tedbir iştirakçilerine eñ güzel teessüratlar bağışladı, olar el-elge berip, eyi iş becerdiler. Güller ösip, mabedlerniñ etrafını yaraştırır”, – dedi Muhammed İslamov.

Yaqın zamanda Rusiye Prezidentiniñ Fermanı ile Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeriniñ ÜFSİN-ine baqqan apishaneler koronavirus pandemiyası sebebinden ziyaretler içün qapatılacaq.

Qırım MDİ matbuat hızmeti