Keriç cezahanesiniñ musulmanlarını Oraza bayramınen hayırladılar - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

27

января

24
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:38
Вос.7:58
Обед.13:01
Пол.15:21
Веч.17:54
Ноч.19:14
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Keriç cezahanesiniñ musulmanlarını Oraza bayramınen hayırladılar

Опубликовано:

Muqaddes Oraza bayramınıñ qayd etilüvi sebebinden Rusiyeniñ Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeerindeki ÜFSİN umumiy nizam İK-1 Keriç tüzeltüv cezahanesinde bulunğan musulmanlarnı Oraza bayramınen hayırladılar. Koloniyanı Aqmescit şeeriniñ baş imamı, Qırım Müftisiniñ QC ve Sevastopol şeeri ÜFSİN ile işbirlik boyunca yardımcısı Muhammed İslamov yardımcıları ile ziyaret etti. Koloniyada bulunğan maküm etilgenleri içün 200 kg plov pişirildi, 250 kg tatlılar darqatıldı.

Muhammed İslamov Qırım Müftisi adından hayırlav sözlerini seslendirip, cezahanede bulunğanlarğa tezce evlerine, qorantalarına qaytmağa tiledi.

Muhammed İslamov: “Qırım musulmanları diniy idaresi ve şahsen Qırım Müftisi adından, vatandaşlarımızğa tezce evlerine, tuvğanlarına qaytmağa, bu devirni deşetli bir tüş kibi unutmağa ve ömürni yañı saifeden başlamağa tileyim”, – dep ayttı.

Bundan da ğayrı, Müfti yardımcısı, Qırım MDİ adından hayriye aktsiyasında iştirak etken iş adamlarına ve cezahaneniñ memuriyeti ve reberligine bayram tedbiriniñ teşkil etilmesinde yardım etkenleri içün teşekkürler bildirdi.

QMDİ matbuat hızmeti