"Kelinler mektebi" kursı yekünlendi (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Суббота

27

ноября

22
Ребиу'ль-ахир
1443 | 2021
Утр.6:24
Вос.7:47
Обед.12:36
Пол.14:46
Веч.17:15
Ноч.18:38
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

“Kelinler mektebi” kursı yekünlendi (FOTO)

Опубликовано:

Qırım müsulmanları diniy idaresinde “Faydalı ilim” leyhası çerçivesinde kelecekte kelinler olacaq qızlar içün “Kelinler mektebi” kursı tantanalı müitte yekünlendi.

“Kelinler mektebi”nde 16 yaşından başlap 15 qız iştirak etti. “Mektep…” çerçivesinde qızlar bir sıra trening, lektsiyalar ve seminarlar diñlediler. Kurs 8 modulden ibaret oldı. Er bir modulge qoranta uquqı ya da qoranta ruhiyatı boyunca mütehassıslar celp etildi.

“Faydalı ilim” leyhasınıñ reberi, ilâhiyatçı-ruhiyatçı Zeyneb Bairovanıñ sözlerine köre, teşkilâtçılar daa çoq mevzularnı açıqlamağa tırıştılar.

Zeyneb Bairova: “Kelecek ömür arqadaşlarınıñ seçilüvi, sağlam sevgi añlamı ve biri-birine nisbeten tabiy olğan munasebetler, bahtlı qorantanıñ esas qaideleri kibi mevzularğa büyük diqqat ayırıldı”, – dep ayttı ve ocalar ömür arqadaşlarınıñ aqları, nikâh ve ayırılıq kibi mevzularnı da aydınlatqanlarını ilâve etti. Kursnıñ soñunda iştirakçilerge Qırım müsulmanları diniy idaresi adından tantanalı müitte bahşışlar berildi, şu cümleden, qoranta uquqı boyunca kitaplar ediye etildi.

Tedbir iftarnen yekünlendi. Teşkilâtçılarnıñ sözlerine köre, “Kelinler mektebi” er sene keçirilecektir.

QMDİ MDT matbuat hızmeti