İslâm tasili  boyunca muzakereler (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

23

сентября

16
Сефер 
1443 | 2021
Утр.5:05
Вос.6:22
Обед.12:40
Пол.15:58
Веч.18:49
Ноч.20:05
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

İslâm tasili  boyunca muzakereler (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftisiniñ muavini Esadullah Bairov mart 21 künü Moskvada olıp keçken İslâm tasili Şurasınıñ tolaşuvında iştirak etti.

İştirakçiler islâm fenleri oqutuvınıñ mükemmelleşüvi, islâm oquv yurtlarınıñ talebelerinde vatanseverlik ve vatandaşlıq özgünliginiñ terbiyelenüvi kibi sualler muzakere etildi.

Esadullah Bairov çıqışında, Qırım medreselerinde, islâm tasiliniñ standartları amelge keçirilgeni aqqında tarif etti. Qırım Cümhuriyetinde mahsus orta tasili saasında leyhalarnıñ ömürge keçirilüvi tecribesinen paylaştı.

Bundan da ğayrı, toplaşuv devamında islâm oquv yurtları içün içtimaiy akkreditatsiyası berilmesiniñ yolları, mezkür oquv yurtlarına abituriyentler ile añlaşmalarnıñ tizilüv printsipleri ve mehanizmleri muzakere etildi. Regionlarda islâm oquv yurtlarında çalışqan ocalar ve din erbaplarınıñ attestatsiya ve ğayrıdan attestatsiyadan keçirüv tecribesi baqıldı.

RF tasil ve ilim saasında Federal nezaret hızmeti reberiniñ muavini Nataliya Naumovanıñ iştiragi ile, tasil müessiseleriniñ devlet litsenziyasını aluv ve akkreditatsiyası boyunca muşavere olıp keçti.

QMDİ MDT matbuat hızmeti (http://islamdag.ru malümatına esaslanıp)