Ğalebege lâyıq bahşışlar! (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Среда

26

января

23
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:39
Вос.7:59
Обед.13:01
Пол.15:20
Веч.17:52
Ноч.19:13
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Ğalebege lâyıq bahşışlar! (FOTO)

Опубликовано:

Aqmescitte mental arifmetika boyunca Halqara Olimpiadasınıñ ğaliplerini taqdirlediler. Qırım müsülmanları Diniy İdaresinde Aqmescitteki İSMA adlı mektepniñ talebeleri  Eskender Paşayev, Maksim Romançuk ve Asan Asanovğa bahşışlar berildi. Ediyelerni Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev ve RF Devlet Dumasınıñ deputatı Ruslan Balbek taqdim ettiler. Hatırlatamız, arifmetika boyunca Halqara Olimpiada Qazahistannıñ Almatı şeerinde olıp keçti. Qırım vekilleri ğalipler sırasına kirdiler. Qırım Müftisi balalarnı, ana-babaları ve ocalarını hayırladı.

 “Biñlerce iştirakçiler arasında bizim ufaçıq bir Qırımnıñ talebeleri eñ eyi olğanı içün ğurulanamız. Terbiye bergen ana-babalarğa, ocalarğa teşekkürler bildiremiz. Balalarğa ögretken şeylerniñ neticelerini ileride körebilecekmiz. Bu hayırlı işte iştirak etken, maddiy destek köstergen Ruslan Balbekke minnetdarlıq bildirem”,  – dedi Müfti efendi.

Ruslan Balbek öz nevbetinde oğlanlarğa bergen sözüni tutqanları içün teşekkürler bildirdi. “Ögümde aqiqiy aqay parçası – oğlan balaları tura. Balalar em menim, em bütün Qırımnıñ ümütlerini aqladılar. Biz istidatlı balalarğa destek köstermelimiz, olarnı teşviq etmelimiz. Er biriniñ qolunı alıp, daa bir kere “sağ ol””, – dedi Ruslan Balbek. Qayd etkeni kibi, ileride istidatlı balalarnı destekleycek mahsus Fond teşkil etilecek.

İSMA mektebiniñ müdiri Elmaz İslâmova ve ana –babalar kösterilgen diqqat ve yardım içün Qırım Müftisi ve Ruslan Balbekke teşekkürler bildirdiler.

Elmaz İslâmova añlatqanı kibi, yaz tatillerinden soñ, talebeler Bütündünya çempionatına azırlanacaqlar. Bu sefer taqım terkibine qızlar da kirecek.

 “Pek ciddiy maqsad ve planlarımız bar, ğalebelerge ıntılmaq kerekmiz”, – dedi Elmaz İslâmova. Balalar ise, kene de birinci olmaq  vade ettiler.

QMDİ MDT matbuat hızmeti