Diniy tasil: emiyeti ve printsipleri - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Вс

24

октября

18
Ребиу'ль-эвель
1443 | 2021
Утр.5:44
Вос.7:01
Обед.12:32
Пол.15:16
Веч.17:53
Ноч.19:10
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Diniy tasil: emiyeti ve printsipleri

Опубликовано:

Fevral 6 künü Aqmescitte “Mektepten aldın diniy terbiyesine yañı metodikalarnıñ kirsetilüvi ile Qırım müsulmanları maneviy qıymetleriniñ saqlanıluvı ve inkişafı” mevzusında tögerek masa ötkerilecek.

Forumnıñ teşkilâtçısı – Qırım Cumhuriyet ve Sevastopol şeeri  Qırım müsulmanları Diniy idaresiniñ informatsion-maarif yöñelişi Departamentidir. “Tögerek masa”da İslâm dini esasları ocaları, internet- bağlanuvlar vastasınen RF regionlarınıñ islâm dini ocaları, usuliyetşınaslar, ilâhiyatçılar, ruhiyatçılar, mektepten evel çağındaki terbiye mütehassısları iştirak etecek.

Teşkilâtçı teolog-ruhiyatçı Zeyneb Bairovanıñ sözlerine köre, “tögerek masa” devamında iştirakçiler mektepten evel yaşında olğan balalarnıñ diniy terbiyesinde olğan problemlerniñ analizini yapacaq,  umumiy bala terbiyesi ceryanında diniy tasilniñ esas printsiplerini açıqlaycaqlar. Bundan ğayrı, QMDİ MDT “Yañı baar” sistemasınıñ esasında işlenip çıqarılğan ve qullanılğan usullar ve terbiye şekilleri açıqlanacaq.

Zeyneb Bairova: “Mektepten eveldeki zemaneviy tasilniñ teşkilâtlandıruv meselesi ğayet aktual ve müimdir. Aynı bu yaşta balanıñ esas şahsiy çizgileri şekillene, onıñ ilerideki fizik ve ruhiy inkişafı belgilene. Bu devirde kelecekteki büyük adamnıñ dünyabaqışı ve degerleri belli ola. Bu sebepten mektepten evel çağındaki balalarnıñ maneviy-ruhiy terbiyesi zemaneviy tasilniñ eñ müim yöñelelişlerinden biri oldı. Balanıñ kelecegi, onıñ etraftaki dünya ile munasebeti, ve, eñ esası, diniy ve milliy duyğuları bu çağda oca ve ana-babalar balağa bergen bilgilernen bağlıdır”, – dep ayttı.

“Tögerek masa” fevral 6 künü saat 11:00 Qırım ve Sevastopol şeeri musulmanları Diniy idaresiniñ binasında Kurçatov soqağı, 4 /Volodarskiy, 3 adresi boyunca keçirilecek.

Malümat içün telefon: +79780502660 ya da direkt @faydali_ilim

QMDİ matbuat hızmeti