Cürçi balalar bağçasına kitaplar bağışlandı (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

24

июня

14
Зуль-къаде
1442 | 2021
Утр.2:50
Вос.4:47
Обед.12:50
Пол.16:55
Веч.20:44
Ноч.22:41
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Cürçi balalar bağçasına kitaplar bağışlandı (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Müftiligi, Cürçi rayonınıñ Sarıbaş köyünde yerleşken “Küneşçik” balalar bağçasınıñ balalarına Quran ve bala kitaplarını bağışladı. Tedbirde bağçanıñ balaları musafirlerge küçük kontsert kösterdiler: analarğa, Vatanğa bağışlanğan şiirler ayttılar, yırlarnı icra ettiler.  Bundan da ğayrı, balalar “İhlâs” suresini oqup berdiler. Olarğa ise bu dua Quranda kösterildi.

Böylece, balalar bağçasınıñ kitaphanesine Alyana Osmanovanıñ “Tap, baqayım”, Mustafa Aliyevniñ “Balalar içün yırlar”, Seyran Üseinovnıñ “Resimli Elifbe” ve “Men anamnen laf etem” kitabı, Emine Asanova Talât qızınıñ “Bismillâh”, Nial Memet Nuzet qızınıñ “İlk bilgiler”, Ablâziz Veliyevniñ “Yaş dostlarıma. Balalar içün şiirler”, bundan da ğayrı, K. Çukovskiyniñ “Tsokotuha-çibinçigi” ve “Arıtır” kitapları ediye etildi.

Balalarğa “Er künge dualar” ve “Qırımtatar  sözler  kitabı” kitabı ediye etildi.

Qırım Müftisiniñ muavini Esadullah Bairovnıñ sözlerine köre, kitap balalar içün eñ güzel bahşıştır.

Esadullah Bairov: “Zemaneviy balalarnı ne yañı gacetler, ne konstruktorlar, ne de diger gacetlernen ayrette qaldırıp olamazsıñ. Kitap ise, yañı meraqlı bir dünyağa qapılarnı aça. Bu – tuvğan til, qonuşuv ve, elbette, faydalı bilgilerdir”, – dep qayd etti.

QMDİ MDT matbuat merkezi