Balalar – kelecekke esas yatırımdır! (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Пн

01

марта

18
Реджеб
1442 | 2021
Утр.5:55
Вос.7:11
Обед.13:01
Пол.15:59
Веч.18:41
Ноч.19:57
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Balalar – kelecekke esas yatırımdır! (FOTO)

Опубликовано:

Aqmescitte balalarnıñ diniy terbiyesine bağışlanğan “Kelecekke yatırım” serlevalı intensiv olıp keçti. Tedbirde em yaşlar, em ana olmağa azırlanğanlar, em tecribeli qadınlar iştirak etti. Tedbirde spikerler olaraq ocalar, ruhiyatçılar, Qırımnıñ diniy erbapları çıqışta bulundılar.

İntensiv çerçivesinde iştirakçiler “Balalarğa musamaha duyğusınıñ aşlanuvı ve doğru diniy degerlerniñ terbiyelenüvi (diniy bayramlar misalinde)”, “Dinni ögretüv vastasınen intellektniñ inkişaf ettirilmesi”, “Oyun şekilinde sunnetniñ ögretilüvi”, “Mültfilmler vastasınen sunnetniñ ve Peyğamberimizniñ (s.a.s.) hadisleriniñ ögretilüvi”, “Diniy terbiyede yapılğan hatalar”, “Qıyamet künü” mevzusını añlatqanda, balalarnıñ yaşı ve ruhiy hususiyetleriniñ köz ögüne alınuvı”, “Ösmürlerniñ ana-babaları ne bilmeli?”, “Bugünki künde diniy terbiyeniñ aktualligi” kibi mevzularnı muzakere ettiler.

Teşkilâtçılarnıñ sözlerine köre, intensivniñ mevzusı bu saada peyda olğan sualler ve problemalar sayesinde aktualligini qazandı.

“Zemaneviy ana-babalarnıñ vaqıt yetişmemezligi, tasil programmalarnıñ deñişmesi, globalizatsiyanıñ neticeleri sebebinden qorantalar farqlı problemalarğa rastkele ve olarnı aman, yerinde çezmek kerek. İşbu intensivler doğru terbiyelev usulını saylap almaq, munaqaşalarğa yol bermemek ve balalarnıñ diniy-ahlâqiy terbiyesine doğru yönelişniñ alınmasına yardım ete”, – qayd ettiler teşkilâtçılar.

Umumen, intensivde 40 insan iştirak etti.

QMDİ matbuat hızmeti