Balalar alemi «Bismillâh»tan başlana! - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Среда

12

августа

22
Зуль-хидждже
1441 | 2020
Утр.4:01
Вос.5:32
Обед.12:53
Пол.16:44
Веч.20:04
Ноч.21:35
Времена намазов
Календари 2020г

Намаз

Balalar alemi «Bismillâh»tan başlana!

Опубликовано:

Qırımda «Bismillâh» adlı bala şiirleri kitabı dünya yüzüni kördi. Müellif – Qırımda faaliyet köstergen din ocası, kiçik balalar ile çalışqan, kendisini yazıcı sıfatında da sınap baqqan Emine Asanovadır. Kitap Qırım ve Sevastopol şeeri müsulmanları Diniy İdaresiniñ destegi ile derc etildi.

Kitap saifelerinde kiçik oquyıcılar, etraftaki dünyanıñ tılsımlığını ve güzelligini keşf etken eki qaraman ile tanış ola. Müellifniñ bildirgenine köre, dörtsatırlı misralarda ahlâqiy qıymetliklerniñ ve ruhiy zenginlikniñ ğayesi ifade etile. Emine Asanova: «Künümizde oqumağan ve yazmağan insannı tapmaq zor. Amma balağa ahlâqiy printsiplerni ve hayatı devamında lâzim olğan bilgi aşlamaq daa ziyade emiyetlidir. Ecadtlarımız bizge ikmetli ve teren manalı urf-adetlerni ve diniy ananelerni emanet ettiler. Bizim vazifesmiz ise –  olarnı ğayrıdan canlandırıp, yaş nesilge miras olaraq qaldırmaqtır», dep ayttı.

Cıltı qattı, şekili keyfiyetli olğan işbu kitap 10 saifeden ibaret olıp, müellifniñ resimleri ile bezetilgen. “Bismillâh” bala kitabını Aqmescitteki Sevastopolskaya, 44 adresi boyunca yerleşken «TERCİMAN» kitap Evinde satın almaq mümkün.

QMDİ matbuat merkezi