Bahşışlar, tatlılar, kontsert! Aqmescit civarında Qurban bayramı qayd etildi (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Пн

24

января

21
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:40
Вос.8:01
Обед.13:00
Пол.15:18
Веч.17:50
Ноч.19:10
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Bahşışlar, tatlılar, kontsert! Aqmescit civarında Qurban bayramı qayd etildi (FOTO)

Опубликовано:

Aqmescitniñ Beloye-5 qasabasında Qurban bayramına bağışlanğan büyük bayram keçirildi. Tedbir teşkilâtçıları – Qırım Müftiliginiñ destegi ile yerli din cemiyeti ve Beloye-5 qasabasınıñ cemaat taqımı, bayram musafirleri içün meraqlı programmanı teşkil ettiler. Bala icadiy taqımlarınıñ çıqışları, bahşışlar ile yarışlar, “Nesil” oyun amsambliniñ çıqışları oldı. Balalarnı animatorlar eglendirdi, öz oyun istidadını Alâdin Memetov numayış etti, Bekir Adilov ilâhilerni icra etti. Balalar içün tatlı sofralar donatıldı, esli başlı adamlarğa bahşışlar berildi. Tasviriy sanat tögereginiñ iştirakçileri öz qollarınen yapqan işlerni kösterdiler.

Bayram tedbiri çerçivesinde, rayonnıñ faal sakinlerine mukâfatlar ve fahriy yarlıqlar berildi. Bundan da ğayrı, bahşışlarnı icadiy taqımlarnıñ iştirakçileri de aldı.

Beloye-5 cemaat taqımınıñ başı Zair Smailovnıñ sözlerine köre, bayramğa 250 insan keldi, musafirler içün eki, 100-kilolıq qazan pilâv pişirildi.

Zair Smailov: “Qasabamıznıñ sakinleri, din cemiyeti ve cemaat taqımınıñ er bir muracaatına seslene. Maqsadımız – birlik ve biri-birimizge destek köstermektir, ve, tabiy ki, balalarnıñ samimiy quvançıdır”, – dep ayttı.

QMDİ matbuat hızmeti