Aqmescitteki 1-sanlı ceza koloniyasında  diniy aqıntılar mevzusında lektsiya keçirildi (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Среда

27

октября

21
Ребиу'ль-эвель
1443 | 2021
Утр.5:48
Вос.7:05
Обед.12:32
Пол.15:13
Веч.17:48
Ноч.19:06
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Aqmescitteki 1-sanlı ceza koloniyasında  diniy aqıntılar mevzusında lektsiya keçirildi (FOTO)

Опубликовано:

Aqmescitte 1 sanlı ceza koloniyasında ekstremistik teşkilâtlarnıñ cemiyetke olğan menfiy tesiri ile bağlı lektsiya keçirildi. Qırım Müftiyatı, Aqmescit ve Qırım Yeparhiyası, mahsus müessiselerni nezaret etken Prokuratura vekilleri koloniyada bulunğan vatandaşlarımız ögünde çıqışta bulundılar.

Qırım Cumhuriyetiniñ Cezalarnı yerine ketirgen Federal hızmetniñ din işlerini idare etken yolbaşçı muavini Roman Tsurkan,  mahsus müessiselerni nezaret etken Prokurornıñ üyken yardımcısı Vitaliy Koşman ve Qırım Müftiyatınıñ mahkümler ile çalışqan baş mütehassıs Muhammed İslamov  maneviy ve ahlâqiy degerlikler, ekstremizmniñ menfiy tesiri ve aqibetleri aqqında söz yürüttiler.

“Lektsiya devamında aqiqiy İslâm ve Pravoslav hristianlıqtan dininden uzaq turğan ve öz menfaatlarında çalışqan sektalarnıñ tesiri, olarğa qoşulıp, başqalarnı celp etüvi içün berilgen ceza aqqında añlattıq”, – dedi Muhammed İslamov. İmamnıñ bildirgenine köre, mahküm etilgen vatandaşlarğa olarnıñ qoluna tüşken er türlü kitap ve malümat Müftiyat tarafından tasdiqlanması tevsiye etildi.

Muhammed İslamovnıñ bildirgeni kibi, bu soy tedbirler maneviyat ceetinden faydalı olıp, radikal ğayelerniñ darqalmasına  izin bermey.

QMDİ MDT matbuat hızmeti