Aqmescitte uruşlarda elâk olğan UİS hadimleriniñ hatırasına turnir keçirildi (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Пн

21

июня

11
Зуль-къаде
1442 | 2021
Утр.2:49
Вос.4:46
Обед.12:50
Пол.16:55
Веч.20:43
Ноч.22:41
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Aqmescitte uruşlarda elâk olğan UİS hadimleriniñ hatırasına turnir keçirildi (FOTO)

Опубликовано:

Qırım Cümhuriyetiniñ cıyma taqımlarınıñ sport idmanları Merkezinde “Unutmamalı…” adlı karate-do boyunca hatıra turniri keçirildi. Yarışlar Ekinci cian cenkinde elâk olğan cinaiy-icra sistemasınıñ hadimlerine bağışlanğandır.

Yarışnıñ teşkilâtçıları – Qırım Cümhuriyeti ve Sevastopol şeeri boyunca Rusiye ÜFSİN ve Qırım Cümhuriyet karate-do Federatsiyasıdır. Turnirniñ esas maqsadı – sportnıñ populârlaştırıluvı ve Qırım yaşlarınıñ sport ceetinden terbiyelenüvi.

Turnirge farqlı yaştaki sportçılar  –  eñ küçügi – 5 yaşında, büyükler ise 18+ yaş kategoriyasında qoşuldı. Umumen, turnirde 250 sportçı iştirak etti.

Yarış ğaliplerini Aqmescit şeeriniñ baş imamı, Qırım Müftisiniñ Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeerinde Rusiye FSİN  işbirligi boyunca yardımcısı Muhammed İslamov hayırladı.

Selâmlav sözlerinde o, yaşlar sportqa büyük diqqat ayırmaq kerek olğanını ve sport –  bala terbiyesiniñ temellerinden biri olmaq kerekligini qayd etti.

Muhammed İslamov:. “Sport yaramay alışqanlıqlarnen küreşmege yardım ete, insannı bir tertipke çeke, er bir balanıñ ömür maqsadlarını qoymağa yardım ete, bala, ösmürler, yigit ve qızlarnı sağlam ayat tarzına alıştıra”, – dep qayd etti

Yarış iştirakçileri öz-özlerini nezaret etüv, israrlıq kibi çizgilerni kösterip, yüksek seviyede sport ustalığını numayış ettiler.

Yarışnıñ ğalipleri ve prizörları şeadetnameler, medaller ve qıymetli bahşışlar ile mukâfatlandırıldı.

QMDİ MDT matbuat hızmeti