Aqmescitte "Özüñni köster!" bala istidatları yarışı olıp keçti (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Пн

26

июля

16
Зуль-хидждже
1442 | 2021
Утр.3:31
Вос.5:12
Обед.12:54
Пол.16:53
Веч.20:27
Ноч.22:08
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Aqmescitte “Özüñni köster!” bala istidatları yarışı olıp keçti (FOTO)

Опубликовано:

Mezkür yarış, Qırım ve Sevastopol şeeri müsulmanları diniy idaresi erkânında çalışqan “Altın nesil” bala-gençler klubı ve “Büllür” Qırım qadınları cemaat birleşmesi tarafından teşkil etildi.

Yarış-festivalde Qırımnıñ farqlı köşelerinden kelgen 35 bala iştirak etti. 5-14 yaşlı balalar 4 nominatsiyada – nutuq sanatı, teatr sanalaştırıluvı, ameliy-süslü sanat, intellektual ve sport yarışlarında istidatlarını numayış ettiler.

“Faydalı ilim” oqutuv-maarif leyhasınıñ reberi Zeyneb Bairovanıñ sözlerine köre, Müftilik balalarnıñ oqutuvı ve inkişafına daima ayrı bir emiyetni ayıra. Balalarğa maneviy-diniy ve milliy degerliklerini aşlamaq içün farqlı tedbirlerni keçire.

Zeyneb Bairova: “Bu yarış er bir balanıñ istidatları olğanını kösterdi, eñ müimi – onı vaqıtında körmek, balağa inkişaf etmege yardım etmek, özüni köstermege, bilgilerini amelge keçirmege destekçi olmaqtır”, – dep qayd etti.

Mütehassıs jüri iştirakçilerniñ qabiliyetine qıymet kesti.

Neticede ğalebeni nevbetteki iştirakçiler qazandı:

Nutuq ve teatr sanatı: Alime Ametova ve Aliye Bebişeva,

Santraç yarışları: Seytumer Yakubov,

Ameliy-süslü sanat: Meryem Dervişeva.

Safiye Ablâzova, Saadet Abdullayeva ve Melek Anafiyeva İ.Gasprinskiy adına Mediamerkezden mahsus bahşışlar aldılar. “Seyircilerniñ ve jüri azalarınıñ alğışı”nı yarışnıñ eñ küçük iştirakçisi beş yaşlı Aybike Bairova qazandı.

Festivalge 200 musafir keldi. Teşkilâtçılarnıñ sözlerine köre, istidatlar yarışı er sene keçirilecek. Teşkilâtçılar: “Şimdiden nevbetteki festivalni daa keñiş yapmağa planlaştıramız, daa çoq balalar istidatlarını köstersin, tedbir büyük meydanda qayd etilsin. Onı Bütünqırım yapayıq!”, – dep ayttı.

Festivalniñ soñunda balalar içün tatlı sofralar donatıldı.

QMDİ MDT matbuat hızmeti