Aqmescitte "Hoş keldiñ, muqaddes Ramazan!" bala festivali ötkerildi (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Вторник

18

января

15
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:44
Вос.8:06
Обед.12:59
Пол.15:11
Веч.17:41
Ноч.19:03
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Aqmescitte “Hoş keldiñ, muqaddes Ramazan!” bala festivali ötkerildi (FOTO)

Опубликовано:

Qırım ve Sevastopol müsülmanları Diniy İdaresiniñ “Faydalı ilim” oquv –maarif merkezinde “Hoş keldiñ, muqaddes Ramazan!” adlı bayram teşkil etildi. Bayramnıñ teşkilâtçıları – “Büllür” Qırım müsülman qadınları Birligi, “Faydalı ilim” maarif leyihası, “Yañı baar” bala leyihasıdır.

Festival çerçivesinde İslâm esasları kurslarınıñ talebelerine ediyeler berildi. Balalar Quran Kitaplarını ve çeşit bahşışlar qazandılar. Bayramda kontsert kösterildi.

Balalar oynap, şiirler aytıp, yırladılar. Festivalde ebru sanatı, mehendi, nağış boyunca master-klass keçirildi. Qadınlar içün elâl  – kosmetika ve müsülman kiymleri sergisi çalıştı. İstegenler kerekli ve çeşit mevzuda kitap, kiçikler içün arap elifbesini ala bildiler.

Balalar “Himiklerniñ numayışı” ve “Sabun köpügi kürreçikleri”ni büyük meraqnen seyir ettiler. Eksperiment ve fokuslarda iştirak ettiler.

 “Hoş keldiñ, muqaddes Ramazan!” festivali em kiçiklerni, em üykenlerni topladı. Er kes can yürekten quvandı!

Bayramnıñ soñunda salüt yañğıradı. Balalarnı pilâv ve tatlılıqlarnen sıyladılar. “Faydalı ilim” leyihasınıñ reberi Zeyneb Bairovanıñ aytqanına köre, bayram, merkezde oquv yılınıñ soñu ve tatillerniñ başlanması ile bağlı edi. Yazda ise, balalar içün lager çalışacaq.

QMDİ MDT matbuat hızmeti