Aqmescitte balalar içün Qurban bayramı keçirildi! (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Четверг

20

января

17
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:43
Вос.8:04
Обед.12:59
Пол.15:13
Веч.17:44
Ноч.19:06
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

Aqmescitte balalar içün Qurban bayramı keçirildi! (FOTO)

Опубликовано:

Aqmescitniñ Beloye-5 qasabasında Qurban bayramı munasebetinen balalar içün bayram tedbiri ötkerildi. Tedbir teşkilâtçısı – Qırım Cumhuriyeti ve Sevastopol şeeri musulmanları diniy idaresiniñ destegi ile yerli din cemiyetidir.

Tedbir cami azbarında keçirildi. Bayram programmasında icadiy taqımlarnıñ çıqışları oldı. Mikrorayonnıñ musafirleri ve sakinlerini Ernes Prtıhovnıñ rehberligindeki “Nesil” ansambli quvandırdı. Emine Asanova “Tım-tım” milliy oyunını icra etti, Mavile Abkerimova milliy yırlar yırlap, er kesni quvandırdı, Asan Bilâlov ise, türkülerinen er kesniñ alqışını qazandı.

Beloye-5 qasabasınıñ “İlim çoqrağı” maarif leyhasınıñ balaları Qurban bayramına bağışlanğan şiirler oqudılar, yır ve oyunlar icra ettiler. Balalarnı “Pole çudes” studiyasınıñ animatorları ve balalarnıñ icra merkezinden Robot-transformer eglendirdi. Meydanda hna boyunca master-klasslar keçirildi. Bu balalar içün güzel bir eglence oldı. Tedbirge “Osobıy vzglâd” hayriye fondunıñ balaları davet etildi. Buña ilâve olaraq, tedbirde “Aynur” hayriye fondunıñ rehberi Nazife Abibullayeva iştirak etti. Bayram musafirleri ve iştirakçileri içün güzel bahşışlar azırlandı.

Qırım Müftisi adından bayram iştirakçilerini QMDİ tedbirlerni teşkil etüv bölüginiñ rehberi Zenife Ablayeva hayırladı. Buña ilâve olaraq, Aqmescit şeer memuriyeti başlığınıñ muavini İslâm Üseinov da sözge çıqtı.

Qırım MDİ matbuat hızmeti