Aqmescitte "Altın nesil"niñ körüşüvi olıp keçti (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Вс

26

сентября

19
Сефер 
1443 | 2021
Утр.5:09
Вос.6:25
Обед.12:39
Пол.15:54
Веч.18:43
Ноч.19:59
Времена намазов
Календарь 2021г

Намаз

Aqmescitte “Altın nesil”niñ körüşüvi olıp keçti (FOTO)

Опубликовано:

“Altın nesil” bala-gençler müsulman klubı nevbetteki er aylıq körüşüvini keçirdi. Klub iştirakçilerine Aqmescit rayonınıñ Levadki qasabasında ötkerilgen İslâm dini kurslarına qatnağan balalar da qoşuldı. Tedbir Qırım ve Sevastopol şeeri müsulmanları Diniy idaresiniñ “Faydalı ilim” maarif leyhası çerçivesinde ötkerildi.

Ay devamında ösmürler çeşit onlayn yarışları, kvest ve viktorinalarda iştirak ettiler, körüşüvde de olar içün viktorina ve üç Muqaddes aylar aqqında subet keçirildi. İştirakçiler bu vaqıt oqulğan duanı ezberlediler.

Körüşüvde ilâhiniñ icra etilüvi boyunca yarış ötkerildi. Balalar Muhammed (sallâllahu aleyhi ve sellem) ve Vetan aqqında yırlarnı icra ettiler.

Yırlar yarışında Sureya Bairova ve Alime Çahmarova ğalebe qazandılar. Klub reberleri iştirakçilerni onlayn yarışlarında faal iştirak etkenleri içün taqdirlediler. Soñra balalar birlikte üyle yemegini pişirip, ilerideki planlarını muzakere ettiler.

Umumen, tedbirde 20 bala iştirak etti.

Hatırlatamız, “Altın nesil” bala musulman internet-klubı genç müsulmanlar içün faaliyet köstermekte. Onıñ esas maqsadı: 10-16 yaşındaki gençler içün alternativ müsulman qonuşuv meydanını qurmaqtır. Klub azası olmaq içün telefon nomerası:  +79788639566.

QMDİ MDT matbuat hızmeti