"Allah iç bir vaqıt qorantadan ve Vatandan ayırmasın", - Qırım Müftisi Resul Velilâyevnen körüşti (FOTO) - ЦРО ДУМКЦРО ДУМК

Пн

24

января

21
Джумазие'ль-ахир 
1443 | 2022
Утр.6:40
Вос.8:01
Обед.13:00
Пол.15:18
Веч.17:50
Ноч.19:10
Времена намазов
Календарь 2022

Намаз

“Allah iç bir vaqıt qorantadan ve Vatandan ayırmasın”, – Qırım Müftisi Resul Velilâyevnen körüşti (FOTO)

Опубликовано:

Qırım musulmanları diniy idaresinde, Müfti hacı Emirali Ablayev ve iş adamı, metsenat Resul Velilâyevniñ körüşüvi olıp keçti. Müfti, Resul Velilâyevni, Qırımğa qaytıp, qorantasınen qavuşqanı ile hayırladı.

Qırım Müftisi: “Din erbabı olaraq insanlarğa yardım etmek – vazifemizdir. Biz,  senin, tuvğanlarıňen beraber quvanıp, aramızda körgenimizge sevinemiz. İşleriñniñ devam etilmesini biz de körmek isteymiz, millet de onı körsin, eşitsin.”, – dep ayttı.

Resul Velilâyev, öz nevbetinde, destek içün teşekkürler bildirdi.

Resul Velilâyev: “O qıyın künler devamında menim içün dua etkenler çoq sağ olsun. Sizge, ürmetli Müfti efendi, ayrı teşekkürler. Siziñ muracaatıñız sayesinde sıñırlama tedbiri deñiştirildi ve men Qırımğa qaytıp, qorantamnen qavuşmağa imkânını elde ettim. Epimiz milletimiz içün çalışmaq kerekmiz”, – dep ayttı.

Resul Velilâyev Qırımda iş adamı, metsenat olaraq belli. O, yerli edebiyatçılarğa, mektep talebelerine ve studentlerge destek köstergen Bekir Çoban-zade adına Hayriye Fondınıñ tesisçisidir. Bundan da ğayrı, Velilâyev bir sıra medeniy ve içtimaiy leyhalarnıñ investorıdır. Onıñ destegi ile Qarasubazarnıñ merkeziy camisi quruldı, medeniyet merkezi ve kitaphaneniñ qurulması planlaştırıla. İleride, iş adamı ve metsenatnıñ  niyetleri büyüktir.

QMDİ matbuat hızmeti