Вс

17

февраля

11
Джумазиель-ахир 
1440 | 2019
Утр.6:15
Вос.7:31
Обед.13:02
Пол.15:45
Веч.18:24
Ноч.19:40
Времена намазов
Календари 2019г

Намаз

Neşirler Galereya

UFSİN bölüklerinde mahküm etilgen musulmanlar Oraza bayramını qayd ettiler

Опубликовано: 20 June, 2018

Oraza bayramınıñ qayd etilüvi munasebeti ile 1-sanlı taqiqat izolâtorı ve Rusiyeniñ Qırım ve Sevastopol şeerindeki 1-sanlı ÜFSİN tüzetüv cezahanesini Qırım Müftisiniñ Qırım ve Sevastopol şeeri boyunca cezalarnıñ yerine ketirilüvi Federal hızmeti ile işbirlik boyunca yardımcısı Muhammed İslamov ve onıñ yardımcısı İbraim Zinedinov ziyaret ettiler. Tüzetüv müessiselerinde ve taqiqat izolâtorlarında mabüslar ve hadimler içün bayram sofrası donatıldı. Ziyaret çerçivesinde Muhammed İslamov, Qırım Müftisi hacı Emirali Ablayev adından müsulmanlarğa selâmlar ayttı.

Cezahane territoriyasında QMDİ destegi ile müsulmanlar tarafından qurulğan camide Muhammed İslamov namaznı keçirip, mabüslarğa sağlıq ve tezce azat etilip, evleri ve qorantalarına qaytmağa tiledi. Bundan da ğayrı, QMDİ hadimleri Keriçte yerleşken İK №2 ziyaret ettiler, mında mabüslarnı tatlılar ve diger ziyafetler ile siyladılar. Muhammed İslamov dua keçirip, diniy terrorizm ve ekstremiznen küreş aqqında lektsiya oqudı.

Qırım müsulmanlar Diniy idaresi Qırım Cümhuriyeti ve Sevastopol şeeri boyunca UFSİN başı, general-mayor Vadim Bulgakovğa tedbirlerniñ keçirilmesinde destek köstergeni içün, teşekkürler bildire.

QMDİ matbuat hızmeti