Среда

17

октября

6
Сефер 
1440 | 2018
Утр.5:35
Вос.6:51
Обед.12:33
Пол.15:26
Веч.18:05
Ноч.19:21
Времена намазов
Календари 2018г

Намаз

Neşirler Galereya

Qırımda balalar içün islâm boyunca yañı “Yañı baar” metodik qullanma neşir etildi (FOTO)

Опубликовано: 7 November, 2017

Mektepten aldın balalar içün metodik qullanma üzerinde Qırım ve Aqyar musulmanları diniy idaresiniñ “Faydalı ilim” medeniy-maarif leyhasınıñ ocaları çalıştı.
Metodik qullanma eki qısımdan ibaret.
Birincisi — nazariy — “Yañı baar” leyhasınen tanış ete ve mektepten aldın, başlanğıç mektep talebelerni oqumağa ögretmek içün usullarnı köstere. Mında bu saada çalışqan mütehassıslarnıñ tedqiqatları kösterile. Derslerniñ qaideleri, bundan da ğayrı sınıfnıñ donatmaları tasvir etile.
Qullanmanıñ ameliy qısımında talebelerde oquşqa meraq doğurmaq ve keçken malümatlarnı menimsemek, balalarda fikir etüv qabiliyetini inkişaf etmek içün yollar kösterilgen. Bundan da ğayrı, qullanmağa balalarda doğru nefes aluv oyunları boyunca mütehassıslarnıñ tevsiyeleri kirsetilgen. İleride bu bilgiler balalarğa arap elifbesiniñ seslerini doğru telâffuz etmege yardım ete.
Qullanmada 30 ders planı bar, olar kuslarnıñ esas yönelişlerini qavrap ala. Bu Rusiyede mektepten aldın balalar içün çıqıqarılğan birinci qullanmadır.
Metodik qullanmanı Qırım ve Aqyar musulmanları diniy idaresinde (Aqmescit ş. Kurçatova, 4 soq.) ya da “Terciman” (Aqmescit ş. Sevastopolskaya, 44 soq.) tükânında satın almağa mümkün.

MDT Qırım MDİ matbuat hızmeti